Moje nutriční cesta

Jsem nutriční terapeutka
každým coulem

12 let se věnuji výživě, z toho 5 let ve vlastní poradně. Baví mě ji zkoumat a studovat z různých pohledů. Nemocní, zdraví, staří, mladí, sportovci, těhotné. K tomu propojuji důležitost správného pohybu. Neustálé vzdělávání se a aplikování nově poznaného je pro mě nesmírně důležité.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Buďme v kontaktuDenisa Lišková (roz. Koloničná)

Jsem ten správný parťák, kterého hledáte. Se mnou to není žádný stres. Nikomu nevyčítám, když ujede. Důležitá je psychická pohoda a správný požitek z jídla. I to nejzdravější jídlo jedené s odporem vám neprospěje. Společně přijdeme na ideální řešení a hodíme vás do pohody. Tak na co ještě čekáte?
Nutriční poradna
Smetanovo náměstí 979/2
702 00 Ostrava
Zavolejte
+420 739 788 758
Pošlete email
info@denisakolonicna.cz

2010 - 2014Nutriční asistent

Střední zdravotnická škola Ostrava

2014 - 2017Nutriční terapeut

Vyšší odborná škola zdravotnická Ostrava

2017 - 2020Regenerace a výživa ve sportu

Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií

od 2017 Soukromá nutriční poradna

Jak jsem se stala nutriční terapeutkou?

Na tuto otázku se mě ptá mnoho lidí. Pamatuji si, že jsem byla asi v 8. třídě, když v televizi běžel pořad Jste to, co jíte. Líbilo se mi, jak paní doktorka chodila k lidem domů a vyhazovala jim jídlo z lednice. Je pravda, že já lidem nic z lednice nevyhazuji, ale naopak se je snažím maximálně inspirovat, podporovat a motivovat v cestě za jejich cílem.

Moje maminka je cukrářka, takže celý život jsem obklopená sladkým, zákusky a cukrovím. Příliš se u nás neřešilo, co se jí. Hlavní bylo, že se jí. Máma občas uvařila nějaké super zdravé jídlo, ale to nestačilo. Už tenkrát na základní škole mi bylo jasné, že tento stav není optimální, a že to sladké bude potřeba něčím vyvážit.

Proto jsem na střední zdravotnické škole vystudovala nutričního asistenta, abych své okolí mohla změnit k lepšímu. Od mala jsem ráda vařila, zkoušela různé recepty a napodobovala mámu. Na střední jsme v rámci praxe měli vaření, kde jsme se prakticky naučili připravovat nejen diety, ale i všelijaké kuchařské dovednosti. Proto mě žádnou svíčkovou s domácím knedlíkem nevyvedete z míry 🙂

Dále jsem absolvovala vyšší odbornou školu studovat nutričního terapeuta. Měla jsem skvělé učitelky, nutriční terapeutky z praxe, díky kterým jsem dostala spoustu příležitostí do začátku. VOŠka ze mě vytvořila tu správnou nutriční terapeutku s pochopením a celostním přístupem.

Jak to tak bývá. Čím víc toho vím, tím vím, že nic nevím. Dalším bodem mé studijní cesty byla Masarykova univerzita, konkrétně Regenerace a výživa ve sportu. Obor, od kterého jsem čekala úplně něco jiného, každopádně realita je za mě daleko lepší. Nejen výživa, ale i správný a pravidelný pohyb je důležitou součástí ZDRAVÍ.

Na konci studia na VOŠ jsem stála před rozhodnutím, co bude dál. Budu pracovat v nemocnici a dělat 12hodinové směny ve stravovacím provoze, nebo zariskuji a otevřu si svou vlastní poradnu?

Tenkrát jsem ještě netušila, že místo 12 hodin v zaměstnání, budu dělat 18 hodin pro svou poradnu. Toho rozhodnutí jsem ale nikdy nelitovala. Snažím se dělat maximum pro poradnu, pro své klienty, pro svou značku. Učím se věci, které by mě ani ve snu nenapadly, že bych musela řešit.

Díky poradně se mi otevřely další dveře. Věnuji se výuce výživových poradců na rekvalifikačních kurzech (Středisko vzdělávání a Fitness Institut). Účastním se se svými přednáškami různých konferencí a vzdělávacích akcí.

Před rokem jsem se stala Liškovou a narodila se mi krásná dcerka. I přes miminko stále pracuji a nabírám klienty. Určitě najdeme ten vhodný termín i pro Vás.

Se mnou se v tom zmatku zvaném výživa určitě neztratíte. A když jste dočetli až sem, nezbývá vám nic jiného, než si se mnou sjednat konzultaci. Těším se na vás 🙂

2022 © Denisa Lišková

2020 © Denisa Koloničná