Fitness Tiramisu - denisakolonicna.cz

17 února, 2021by Denisa Lišková0

Já osobně miluji Tiramisu. Ale kombinace cukru, mascarpone a smetany je pořádná kalorická bomba. Nuže já jsem si oblíbila tuto variantu s tvarohem a vajíčkovou pěnou. Pravda, je malinko kyselkavé po tvarohu, ale v kombinaci se sladkými piškoty, nadýchanou pěnou a kakaem na to rychle zapomenete a naprosto si užijete tuto lahůdku bez výčitek.

Fitness Tiramisu

4 porce | 30 minut příprava

250 g polotučný tvaroh ve vaničce
2 ks vejce
50 g xylitol
1 lžička vanilkové esence
48 ks dětských piškotů
espresso nebo silný „turek“
malý panáček rumu + mandlová esence nebo amaretto
kakao na posypání

Bílky oddělíme od žloutků. Z bílků a špetky soli vyšleháme pěnu, pak přidáme část xylitolu a vyšleháme hustý sníh. Poté vyšleháme žloutky s xylitolem do pěny. Do žloutkové pěny pomalu zamícháme tvaroh a vanilkovou esenci a nyní přimícháme sníh z bílků. Pěnu necháme chvíli v lednici. Mezitím uvaříme silnou kávu, kterou ochutíme amarettem nebo rumem s pár kapkami mandlové esence (hořká mandle).

Vezmeme nějaké hezké skleničky či misky a budeme je plnit namočenými piškoty v kávě a krémem. Na jednu porci 12 piškotů. Rozdělíme na 3 vrstvy po 4 piškotech. Poslední vrstvu dělá krém. Skleničky necháme vychladit alespoň 2 hodiny, ideálně přes noc. Před podáváním posypeme kakaem.

TIP
1 porce obsahuje 852 kJ, 203 kcal, 10 g bílkovin, 23 g sacharidů, 6 g tuků.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2022 © Denisa Lišková

2020 © Denisa Koloničná